Apmąstydama prabėgančius metus, „Norameda” padalinio Estijoje vadovė Edit Pung džiaugiasi, kad po pastarųjų dvejų pandeminių metų grįžtama į normalų gyvenimą. Taip pat, „Norameda“ laukia 8 proc. augimas.
„Stebime augimą kai kuriose srityse, ypač astmos ir kvėpavimo takų segmente. OTC rinkoje sekasi tikrai gerai. Šiek tiek mažesnis, bet esamas receptinių ir hospitalinių vaistų augimas“, – sako E. Pung.
„Norameda“ Estijos padalinio vadovė ypač džiaugiasi naujo itališko prekės ženklo „Aboca“, gaminančio aukščiausios kokybės natūralius produktus, atėjimu.
„Tokių produktų anksčiau niekada neturėjome, o kadangi susidomėjimas natūraliais produktais yra labai didelis, tikimės sėkmės“, – sako E. Pung.
Vis dėlto ji įvardija, kad karas Ukrainoje kasdienybę smarkiai pakeitė.
„Viena vertus, galėjome dirbti ištisus metus: nebuvo uždarytos ligoninės ar vaistinės. Tačiau emociškai buvo sunku. Karas Ukrainoje kiekvieną palietė asmeniškai, ir, žinoma, nukentėjo ekonomika“, – sako E. Pung.
Kiekvienas žmogus patiria ekonominį spaudimą, nes infliacija pasiekė aukščiausią lygį Estijoje (20-22 proc.). Todėl, pasak E. Pung, nors bendri farmacijos rinkos skaičiai rodo augimą, tai daugiausia lėmė pirmojo ketvirčio rezultatai.
Be to, aukštas infliacijos lygis turėjo įtakos ir premium klasės prekės ženklo „Equazen“ įvedimui į rinką.
„Tai sudėtingas segmentas, o jį pristatyti sunkmečiu tampa dar sudėtingiau. Vis dėlto džiaugiuosi, kad šiais metais atidarėme „Norameda“ internetinę vaistinę, ir tai buvo labai sėkmingas žingsnis, nes ji sugeneravo apie 60 proc. „Equazen“ pardavimų“, – sako E. Pung.
Estijos padalinio vadovė dėkoja savo komandai už lojalumą ir aukštą motyvaciją, nes 2022 m. buvo keliantys daug iššūkių ir pareikalavo daugiau pastangų nei įprastai.
„Kiekviena diena pilna aktyvių pardavimų, įvairių seminarų, internetinių konferencijų ir panašiai. O susikaupti dar sunkiau dėl pražūtingos situacijos Ukrainoje. Tačiau esu dėkinga dėl čia dirbančių labai motyvuotų žmonių ir turiu daug vilčių dėl kitų metų“, – kalbėjo E. Pung.